Jak zapobiec zakażeniu opryszczką narządów płciowych?

Niestety nie ma 100% gwarancji ani sposobów, przy których wykorzystaniu będziemy mieli pewność całkowitego zdrowia i ochrony przez opryszczką narządów płciowych. Jest ona nie tylko niewyleczalna i lubi nawracać, ale aż w 90% przypadków nie daje żadnych symptomów bądź są one tak nikłe, że nosiciel wirusa ich nawet nie zauważa. Właśnie przez nieświadomość dochodzi do najczęstszej liczby zakażeń.

Jak wiemy, do zakażenia wirusem HSV-2 dochodzi najczęściej poprzez stosunek płciowy z osobą zarażoną – może to być zarówno stosunek pochwowy, analny jak i oralny. Nierzadko chorobę można przenieść na dłoniach bądź wargach i rozprzestrzenić kolejno na całą jamę ustną.

Opryszczką narządów płciowych (chociaż zdecydowanie rzadziej) można zarazić się również używając tych samych środków higienicznych czy korzystając z tego samego ręcznika. Zdarzają się również przypadki zakażeń w miejscach użyteczności publicznej, takich jak miejskie szalety, basen czy solarium.

W celu uniknięcia zakażenia profilaktycznie należy uprawiać seks zawsze z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni swojego partnera bądź w naszym życiu zmieniamy ich dosyć często.

W przypadku, w którym mamy podejrzenia co do nosicielstwa wirusa HSV-2 należy przede wszystkim wykonać badanie diagnostyczne, test można zamówić na http://e-wenerolog.pl/sklep/testy-dla-grup-szczegolnego-ryzyka/opryszczka-herpes-simplex-virus-hsv-iii/ a kolejno zaprzestać z czynności seksualnych aż do otrzymania wyników badań.

Wstrzemięźliwość seksualną powinni stosować także wszyscy, którzy przechodzą fazę czynną choroby, czyli występują u nich ropne wykwity. Trzeba jednak zauważyć, że o ile występuje wtedy największe prawdopodobieństwo zakażenia to dojść może do niego również wtedy gdy u nosiciela występuje wirus z formie utajonej.

5 (100%) 2 głos[ów]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>