Objawy opryszczki narządów płciowych

Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że opryszczka narządów płciowych może występować u chorego jednak przez długie lata może funkcjonować w fazie utajonej, nie dając absolutnie żadnych objawów.

Symptomy obecności wirusa nie są również łatwe do zauważenia w czasie formy aktywnej wirusa bowiem nie u każdego ma on taki sam przebieg.

Przyjęło się, iż pierwsze objawy występują w czasie od 3 do 7 dni od momentu zakażenia. Nosiciel wirusa HSV-2 może początkowo czuć nieprzyjemny świąd i pieczenie w okolicach narządów płciowych, występować może także silny ból kończyn dolnych i pośladków. Następnym etapem jest pojawienie się w strefach intymnych niewielkich pęcherzyków bądź owrzodzeń, które zazwyczaj mają kilka milimetrów objętości (od 1 do 3 mm) i utrzymują się przez blisko 2-3 tygodnie. W dużej części przypadków mogą być one niezauważone przez chorego jeśli występują pojedynczo – właśnie dlatego każdy, kto znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka zachorowalności bądź podejrzewa, że może być nosicielem powinien wykonać odpowiednie badania, które potwierdzą bądź wykluczą chorobę, można je wykonać całkowicie anonimowo między innymi dzięki http://e-wenerolog.pl/sklep/testy-dla-grup-szczegolnego-ryzyka/opryszczka-herpes-simplex-virus-hsv-iii/. Przykre są jednak z całą pewnością u tych, u których występują zgrupowania pęcherzy. Jeśli opryszczka narządów płciowych nie zostanie stosownie szybko poddana leczeniu pęcherze mogą przeobrazić się w otwarte, ropiejące rany.

U kobiet zmiany skórne pojawiają się najczęściej na wargach sromowych, tuż przy wejściu do pochwy, ale również na udach, pośladkach, przy odbycie czy w okolicach pępka. U mężczyzn natomiast pojawiają się na żołędziu, trzonie penisa, pośladkach, przy odbycie oraz udach. Praktycznie wszyscy zakażeni odczuwają wtedy ból podczas oddawania moczu czy wypróżniania a u niektórych może dodatkowo pojawić się gorączka, dreszcze czy powiększenie węzłów chłonnych.

Warto podkreślić, że wirus może przenosić się na ręce bądź usta (w wyniku seksu oralnego) a także na przedmioty użytkowe, takie jak przybory higieniczne czy gadżety erotyczne.

Opryszczka narządów płciowych lubi bardzo często powracać. Do reemisji dochodzi zazwyczaj w okresie do około 3 miesięcy od pojawienia się pierwszych objawów a im silniejszy był pierwszy wykwit, tym ciężej i częściej może przechodzić formę aktywną tej choroby zakażony. Wpływ na natężenie występowania objawów ma także odporność nosiciela – im niższa tym opryszczka narządów płciowych będzie o sobie dawać znać częściej. Na częstsze występowanie nieprzyjemnych i krępujących pęcherzy są narażone także osoby, które zmagają się z trwałym niedoborem witaminy B.

5 (100%) 2 głos[ów]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>