Opryszczka narządów płciowych u mężczyzn

Wylicza się, iż na opryszczkę narządów płciowych choruje około 20% społeczeństwa jednak aż dwukrotnie częściej cierpią na nią kobiety. Trzeba przy tym zauważyć, że tak naprawdę choroba ta może wystąpić u osób obojga płci a co więcej, to właśnie mężczyźni najczęściej są nosicielami, którzy zarażają kolejne osoby. Najczęściej do zakażenia dochodzi w sposób nieświadomy – nawet 90% społeczeństwa nie ma pojęcia o zarażeniu wirusem, ponieważ ten może nie dawać żadnych symptomów nawet przez wiele lat. Właśnie dlatego wszyscy, którzy podejrzewają, że mogli zarazić się opryszczką bądź prowadzili tryb życia, przez który znaleźli się w grupie zwiększonego ryzyka zachorowalności (na przykład często zmieniali partnerki seksualne) powinni wykonać profilaktycznie test diagnostyczny. Można go bez problemu nabyć na przykład na http://e-wenerolog.pl/sklep/testy-dla-grup-szczegolnego-ryzyka/opryszczka-herpes-simplex-virus-hsv-iii/.

Zarówno u kobiet jak i mężczyzn choroba objawia się w podobny sposób, takie samo jest również jej leczenie.
Mężczyźni cierpią na nawracające pęcherze na prąciu, żołędziu i w okolicach odbytu. Nieco rzadziej opryszczka występuje u nich na udach czy brzuchu natomiast bardzo często wykwity pojawić się mogą w jamie ustnej czy na wargach w wyniku zakażenia poprzez stosunek oralny.

Niestety opryszczki narządów płciowych nie da się całkowicie wyleczyć, można tylko łagodzić jej objawy. Po pojawieniu się pierwszych objawów niezbędna jest wizyta u lekarza, w przypadku mężczyzn będzie nim urolog. To właśnie on przepisze odpowiednie leki doustne i maści antybakteryjne, najczęściej na bazie cynku, dzięki którym faza aktywna opryszczki będzie miała bardziej łagodny przebieg.

5 (100%) 4 głos[ów]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>