Jak zlikwidować cellulit na udach

cellulit na ramionach

     Cellulit nie należy do zjawisk pożądanych, a wręcz przeciwnie większość kobiet odczuwa duży dyskomfort z powodu jego obecności. Nie wpływa on także na umacnianie poczucia własnej wartości. Cellulit jest trudnym do zwalczenia problemem estetycznym, potrzeba tutaj ogromnej cierpliwości oraz systematyczności. Skórka pomarańczowa najczęściej pojawia się w obszarze ud, pośladków, brzucha, czyli w takich fragmentach kobiecego ciała, które są bardzo często odkrywane.

     Skąd się bierze cellulit? Jest to modyfikacja w strukturze skóry, która przyczynia się do ujawnienia w niej stwardnień oraz guzków. Powstanie cellulitu związane jest z nieprawidłowym stylem życia, złymi nawykami żywieniowymi, a ponadto z czynnikami hormonalnymi. Podkreślić w tym względzie należy fakt, że nadmiar estrogenu źle wpływa na szczelność naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, które odpowiedzialne są za wyprowadzanie toksycznych substancji, a także produktów przemiany materii. Na skutek nieszczelności naczyń krwionośnych szkodliwe produkty ulegają gromadzeniu się w tłuszczowej warstwie podskórnej, co przyczynia się do powstania charakterystycznych dla cellulitu pofałdowań. 

krem antycellulitowy     Jednym z częstych miejsc uaktywniania się zjawiska cellulitu są uda. Podkreślić należy fakt, ze cellulit powinien być zwalczany jak najwcześniej. Działania powinny być podjęte niezwłocznie po zauważeniu określonego zjawiska, gdyż wówczas istniej największe prawdopodobieństwo, że uda się go zlikwidować. Takie czynności przyczynią się takze do uzyskania pewności, że uśnięcie cellulitu będzie procesem trwałym.

     Jak pozbyć się cellulitu na udach? Walka z określonym problemem powinna polegać na podjęciu działań kompleksowych. Ponadto trzeba być w tym względzie niezwykle systematycznym oraz wytrwałym. Najważniejsza kwestią w tym względzie jest zmiana nawyków oraz dotychczasowego stylu życia. Ważna w tej sytuacji jest dieta, która powinna byc bogata w owoce, warzywa, kasze, pieczywo razowe, ryby, owoce morza. Należy unikać wszelkich produktów wysokoprzetworzonych. Konieczne jest także prawidłowe nawadnianie organizmu. Należy tutaj przyjmować minimum 2 litry wody naturalnej każdego dnia. Tak skomponowana dieta przyczyni się nie tylko do utraty zbędnych kilogramów, ale także da możliwość pozbycia się szkodliwych substancji oraz toksyn z organizmu kobiety.

     Inną metoda, która pomoże w walce z problemem cellulitu na udach jest systematyczne stosowanie masażu miejsc dotkniętych tym problemem. Masaż przyczyni się do poprawy krążenia w naczyniach krwionośnych, a także limfatycznych, a ponadto powoduje rozbicie obecnych pod skórą grudek tłuszczu. Ponadto rezultaty wynikające z stosowania masażu mogą być wzmocnione przez stosowanie różnego rodzaju preparatów antycellulitowych. Przykładem takiego produktu jest krem na cVialise. To co podkreślić należy w przypadku tego produktu, to kompleksować jego działania. Preparat zwiera w swoim składzie szereg wyciągów roślinnych, które przyczyniają się do wzmacniania naczyń krwionośnych uszczelnienia ich, a także wpływa na poprawę mikrokrążenia. Przyczynia się ona także do sprawnego pozbywania się toksycznych substancji z organizmu oraz rozbijania lipidów. Skuteczny krem na cellulit walczy z cellulitem ale także dogłębnie pielęgnuje skórę.

     Ponadto masaż może być wspomagany przez systematyczne naprzemienne stosowanie prysznica zimnego oraz ciepłego na obszary ud dotknięte cellulitem. Przyczynia się to do pobudzania krążenia oraz przyspieszenia spalania tłuszczu, a także ujędrnienia skóry. Znaczące efekty przynoszą także regularne ćwiczenia fizyczne wzmacniające uda, takie jak na przykład jazda na rowerze czy też na rolkach.

     Innym sposobem na walkę z cellulitem jest poddanie się zabiegom nieprzeprowadzany w gabinetach kosmetycznych. Wśród technik tych wymienić należy metody polegające na połączeniu ultradźwięków oraz fali uderzeniowej. W rezultacie dochodzi tutaj do poprawy mikrokrążenia, rozbicia tkanki tłuszczowej oraz pobudzenia wytwarzania kolagenu.

Polecamy: Balsam na cellulit – Odpowiednie składniki, zasady stosowania, wspomaganie

     W gabinetach kosmetycznych wykonuje się również takie zabiegi jak karboksyterapia, laser na podczerwień oraz kriolipolizę. Pierwsza metoda polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla przyczyniającego się do poprawy mikrokrążenie oraz przyspieszenia spalania tłuszczu. Druga z wymienionych metod polega na wykorzystaniu promieni lasera do uzyskania rezultatu przyspieszenia metabolizmu oraz poprawy krążenia krwi oraz limfy. Ostatnia z wymienionych technik polega na wykorzystaniu niskiej temperatury do zniszczenia komórek tłuszczowych.

oceń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>