Słów kilka o depilacji laserowej

Depilacja laserowa – zabieg niezwykle popularny, będący marzeniem wielu kobiet. Obecnie jest to procedura wykonywana w większości salonów kosmetologicznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Poprzez depilacje laserowa można skutecznie wyeliminować niepożądane owłosienie w dowolnej okolicy ciała. Zabieg jest bezbolesny, trwa kilka minut i co najważniejsze – efekty serii zabiegów są trwałe! W przypadku zaawansowanego zabiegu, jakim jest depilacja laserowa cena całej kuracji jest znaczna, niemniej jednak korzyści z wykonania kuracji odczuwalne będą od razu! Świadczą o tym liczne, wychwalające procedurę kosmetologiczną, którą jest depilacja laserowa opinie osób wykonujących ten zabieg.

Na czym polega laserowa depilacja?

Zasada działania zabiegu jest niesamowicie prosta i opiera się na fizycznym oddziaływaniu energii światła laserowego z melaniną zawartą w mieszkach włosowych. W mieszkach ulokowane są melanocyty, odpowiadające za barwę wzrastającego włosa. Melanina absorbuje duże ilości energii, która emitowana jest pod postacią ciepła. Doprowadza ona do śmierci komórek macierzystych włosa w obrębie jego cebulki. Sama w sobie depilacja laserowa efekty w Gdyni (tutaj więcej info.: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/) swoje uzyskuje bez uszczerbku dla okolicznych tkanek, a więc naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Światło laserowe nie oddziałuje na struktury niezawierające melaniny.
Zabieg wykonuje się na ogolonym fragmencie skóry. Obecnie popularne sondy laserowe Vectus skanują powierzchnię depilowanej skóry w celu dokładnego podania efektywnej i bezpiecznej dawki energii świetlnej. Sondy dobiera się do wielkości depilowanego fragmentu tkanki. Zabieg trwa w zależności od obszaru poddawanego naświetlaniu i nie przekracza z reguły 20-30 minut. Usuwanie włosów laserem jest całkowicie bezbolesne, a nieprzyjemne odczucia niwelowane są za pomocą systemu aktywnego chłodzenia, który schładza skórę przed, w trakcie i po naświetlaniu promieniowaniem świetlnym. Zabieg powtarzać można bez ograniczeń, a liczba przeciwwskazań jest niewielka. Będąc w ciąży, ze względu na niepoznane oddziaływanie lasera na płód, należy odłożyć procedurę zabiegu na czas po rozwiązaniu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
W przypadku zabiegu, którym jest depilacja laserowa przeciwwskazania są dokładnie zdefiniowane. Nie można przystąpić do zabiegu, gdy:

 • skóra poddawana zabiegowi jest opalona,
 •  stosuje się leki uczulające na światło: przeciwdepresyjne, antybiotyków (tetracyklin), preparaty dziurawca i nagietka,
 • w trakcie i po wyleczeniu choroby nowotworowej,
 • obszar poddawany depilacji objęty jest procesem infekcyjnym,
 • stosuje się samoopalacze, bronzery
 • przy przyjmowaniu retinoidów i karotenu oraz miejscowym stosowaniu maści z izotretynoiną,
 • gdy jest się w ciąży: depilacja laserowa w ciąży nie ma do końca poznanego oddziaływania na dziecko, stąd też jest niezalecana.

Są to najważniejsze i najistotniejsze do dostrzeżenia przeciwwskazania do depilacji laserowej.

Jak się przygotować na usuwanie włosów laserem?

Przygotowania, gdy decyduje się na usuwania owłosienia laserem nie są specjalnie skomplikowane. Niemniej jednak czas na właściwe przygotowanie może wynieść nawet miesiąc czasu. Najważniejszym ogólnym przeciwwskazaniem jest to, aby unikać przez kilka tygodni przed zabiegiem opalania, a samej depilacji – miesiąc wcześniej. Trwała depilacja wymaga obecności mieszków włosowych oraz nieopalonej, reaktywnej na promieniowanie laserowe skóry.

Przy takim zabiegu rodzaju depilacja laserowa jak się przygotować powinno być objaśnione przy zapisywaniu się na zabieg. Przed zabiegiem wyjaśnione muszą być też sytuacje i stany, które stanowić mogą swoiste przeciwwskazania do depilacji laserowej. Odpowiednie podejście do procedury zabiegowej, jaką jest depilacja laserowa efekty pozwoli uzyskać w krótkim czasie i zachować je jak najdłużej.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Tyle – przy takiej metodzie, jak depilacja laserowa ile zabiegów trzeba wykonać zależy od wielu czynników. Pomimo tego, że kobiety nie są do końca przekonane do tego, czy zabieg jest skuteczny, czy depilacja laserowa boli, to raczej muszą być nastawione na to, iż procedura będzie musiała być powtarzana co miesiąc w przeciągu pół roku. Warto więc uprzednio dokładnie rozwikłać kwestie, jak depilacja laserowa a ciąża i mieć na uwadze, iż przy powtarzalnych działaniach jak depilacja laserowa koszt całkowity może być znaczący. Efekty widać już po dwóch, czasami już po jednym zabiegu. Po pierwszej procedurze odrastają małe włoski, są one jednak bardzo delikatne i najprawdopodobniej same wypadną.

Pielęgnacja po zabiegu wymaga zapamiętania kilku zasad. Przede wszystkim – należy chronić się przed słońcem, gdyż oparzenia po depilacji laserowej mogą ulegać przebarwieniu. Same w sobie oparzenia to nic innego jak niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie, które ustępują do 72 godzin. Należy bezwzględnie:

 • unikać słońca,
 • bezwzględnie po zabiegu nie stosować dezodorantów (dotyczy pach),
 • unikać gorących kąpieli, sauny, pływania w basenie,
 • nie stosować peelingu przez 3 tygodnie po depilacji,
 • od razu po zabiegu nie stosować kremów, a na pewno nie kremów opalających. Można użyć allantoiny lub maści z karotenem.

Trzeba mieć na uwadze fakt, iż jak każda procedura medyczna, tak i depilacja laserowa skutki uboczne ma. Niemniej jednak nie są one poważne i nie prowadzą do istotnego pogorszenia komfortu. Przestrzeganie zaleceń i powtarzanie zabiegów gwarantuje trwałe usunięcie owłosienia. Nawet znacząca, przy zabiegu typu laserowa depilacja cena nie odstrasza, co pokazuje jak skuteczna jest ta metoda – ten jednorazowy wydatek warto potraktować jako inwestycję w piękno i komfort!
Więcej informacji na stronie Clinica Cosmetologica

5 (100%) 1 głos[ów]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>