Domowe sposoby na walkę z hemoroidami

Jedną z najbardziej popularnych dolegliwości, która może dotykać aż połowę społeczeństwa, są hemoroidy. Popularnie nazywane również żylakami odbytu są nieprzyjemnymi zmianami, które mogą być bardzo bolesne. Czym są te zmiany i czy można w jakiś sposób je we własnym zakresie skutecznie wyleczyć?

Guzki krwawnicze, które potocznie nazywane są hemoroidami, to popularne zmiany, z jakimi boryka się znaczna część społeczeństwa. Warto wiedzieć, że hemoroidy posiada praktycznie każdy z nas. Swoim wyglądem przypominają poduszki, które są wypełnione krwią. Podczas wypróżniania się, na skutek występującego parcia, krew jest z nich usuwana i następuje jej całkowita wymiana. Jednak problem z hemoroidami pojawia się wówczas, gdy wspominane poduszki staną się bardziej rozciągnięte.

Kto jest narażony na hemoroidy

W tym przypadku istnieje ryzyko, iż krew, która znajduje się wewnątrz hemoroidów, nie zostanie całkowicie wydalona. Czasem jej niewielka ilość może zalegać i wówczas tworzy się stan zapalny. Jest to bardzo niebezpieczny przypadek, ponieważ w przypadku wystąpienia stanu zapalnego może okazać się, iż mamy do czynienia już z żylakami odbytu. Na hemoroidy narażony jest praktycznie każdy z nas. Do ich powstania może przyczynić się między innymi dieta uboga w błonnik, jak i siedzący tryb życia. Także na hemoroidy wrażliwe są osoby uprawiające kolarstwo lub jeździectwo oraz zawodowi kierowcy. Z żylakami odbytu bardzo często zmagają się kobiety w ciąży. Hemoroidy w ciąży, jak i również hemoroidy po porodzie, są bardzo popularnym zjawiskiem, ponieważ tworzą się w wyniku zmian hormonalnych, jak i również z powodu uciskania macicy na jelito. Zatem czy wspomniane zmiany da się w jakiś sposób skutecznie wyleczyć?

Jak leczyć hemoroidy

Leczenie hemoroidów zazwyczaj jest bardzo uciążliwe, jednak należy pamiętać, że forma leczenia jest uzależniona od stopnia nasilenia wspomnianych zmian. Warto wiedzieć, iż w wielu przypadkach możliwe jest leczenie we własnym zakresie. Jednak musimy pamiętać, że możliwe jest wyleczenie hemoroidów tylko wtedy, gdy zauważyliśmy ich pierwsze objawy i choroba nie jest nasilona. Wówczas możemy zdecydować się na stosowanie maści, których skład jest w pełni naturalny. W aptekach farmaceuci często doradzają pacjentom z tego typu dolegliwościami zakup specjalnych czopków, jak i również tabletek. Wszystkie wspominane produkty charakteryzują się podobnym sposobem działania.

Domowe sposoby na hemoroidy

W celu pozbycia się hemoroidów możemy zdecydować się na ciepłe kąpiele, do których warto dodać specjalnych olejków, pomagających w usunięciu stanu zapalnego. Doskonałym rozwiązaniem jest także przemywanie chorych miejsc mieszanką ziołową. Bardzo wielu pacjentów decyduje się także stosować specjalne okłady. Jeżeli żadna z wymienionych wcześniej metod nie pomoże, powinniśmy udać się do odpowiedniego specjalisty.

Hemoroidy to problem bardzo wielu osób. Często zmagają się z nim kobiety w ciąży, jednak tego typu dolegliwość spotyka również osoby, które nie decydują się na żadną aktywność fizyczną. Warto pamiętać, iż hemoroidy można skutecznie wyleczyć

5 (100%) 3 głos[ów]

2 Odpowiedzi do Domowe sposoby na walkę z hemoroidami

  1. korzeń says:

    Najlepszy domowy sposób na hemoroidy to codzienne śniadanko z mleka z otrębami owsianymi. Można dodać do nich miodu, dzięki czemu jest to zdrowe, pożywne i smaczne. I przede wszystkim działa na hemoroidy, bo kończą się kłopoty z wypróżnieniem.

    • olaf says:

      Potwierdzam :) Otręby świetnie działają też jako wspomagające danie przy odchudzaniu. Warto na nie postawić, bo są zdrowe i pomogą pozbyć się nie tylko hemoroidów, ale też złogów w jelitach, które często się gromadzą, a my nie mamy pojęcia, że w ogóle tam są.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>