Depilacja laserem Vectus w Gdańsku

Owłosienie, które występuje na naszym ciele sprawia nam wiele kłopotów. Przede wszystkim wygląda nieestetycznie, po drugie nie pozwala na pełen komfort i dostateczną higienę. Właśnie dlatego pozbywamy się go różnymi metodami. Niektóre z nich są niestety czasochłonne, inne mało skuteczne. Na szczęście od kilku lat z powodzeniem można wykonywać zabiegi depilacji laserowej, dzięki czemu nasze ciało pozostaje jest już na zawsze gładkie.

Jak skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia?

Włosy porastają niemal na całym naszym ciele. Pełnią funkcję ozdobną, na przykład na głowie, ale też ochronną, na przykład na powiekach, w nosie czy okolicach bikini. W większości na naszej skórze rośnie prawie niewidoczny meszek, problem pojawia się jednak wtedy gdy włosy dojrzałe wyrastają w miejscach nietypowych bądź porastają tak gęsto, że stają się prawdziwym utrapieniem.

Najczęściej stosujemy maszynki jednorazowe bądź kremy do depilacji. Ich zaletą jest łatwa dostępność jednak wadą czasochłonność wykonywania zabiegów a także konieczność wykonywania ich nawet co kilka dni. Włosy zostają usunięte tylko w powierzchni skóry i niemal natychmiast zaczynają odrastać. Dużo lepsza jest depilacja woskiem natomiast jest to zabieg dosyć bolesny, nie nadaje się dla osób o niskim progu bólu czy skórze wrażliwej.

W gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej można z powodzeniem wykonywać depilację laserową. To właśnie dzięki niej włosy nie odrastają już nigdy więcej, dzięki czemu zyskujemy ogromny komfort i czas. To idealna metoda dla osób ceniących wygodę, osób aktywnych, które nie mają czasu na żmudne zabiegi pielęgnacyjne.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Jeśli depilacja laserem zostaje przeprowadzona w profesjonalnym gabinecie, przy użyciu najlepszej klasy urządzenia to oczywiście tak. Przykładem może być laser Vectus, dzięki któremu skóra nie zostaje poparzona a system chłodzący pozwala na naturalne znieczulenie.

Depilacja laserowa będzie też bezpieczna, jeśli lekarz ją wykonujący będzie posiadał wszelkie uprawnienia do realizacji tego rodzaju zabiegu. Co więcej, osoba, która marzy o zawsze gładkiej skórze musi trzymać się pewnych zaleceń, dzięki którym nie dojdzie do powikłań zabiegu. Chodzi tutaj przede wszystkim o niewystawianie skóry na działanie promieni słonecznych przez okres miesiąca po depilacji – w innym przypadku może dojść do przebarwień skóry.

Co więcej, sam dermatolog jeszcze przed wykonaniem zabiegu ma obowiązek przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z pacjentem, musi też ocenić stan skóry. Warto zauważyć, że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, choroby skóry, infekcje i stany zapalne skóry, rany, owrzodzenia. Z depilacji laserowej nie mogą korzystać tez cukrzycy oraz osoby cierpiące na aktywny nowotwór.

Pamiętajmy, że efekty laseroterapii rzadko kiedy są widoczne już po pierwszym zabiegu. Najczęściej należy wykonać ich całą serię a o ilości zabiegów powinien zadecydować lekarz analizując ilość, strukturę włosów oraz obszar skóry, z jakiego mają być usunięte włosy.

Jak wygląda taka depilacja laserowa Vectus?

źródło filmu: Clinica Cosmetologica Gdańsk

Więcej informacji:

5 (100%) 1 głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

88 − = 78