Cukrzyca – Skuteczne leczenie cukrzycy

Cukrzyca jest bardzo poważną chorobą, na którą cierpi coraz więcej osób. Należy mieć świadomość, iż nieleczona może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Zatem na czym polega leczenie cukrzycy?

Tego typu choroba jest zaliczana do grupy chorób metabolicznych. Charakteryzuje się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Warto wiedzieć, iż występuje jej kilka odmian. Najbardziej popularna jest cukrzyca typu 2, jednak cukrzyca typu 1 również występuje u wielu osób. Warto dodać, iż u kobiet ciężarnych także istnieje ryzyko wystąpienia tej choroby. Coraz częściej również występuje cukrzyca u dzieci. To bardzo popularna choroba, która może dotknąć praktycznie każdego z nas. Zatem czy można ją w jakiś sposób skutecznie wyleczyć?

Da się wyleczyć cukrzycę?

Niestety skuteczne wyleczenie cukrzycy jest niemożliwe. Jeżeli już raz zachorowaliśmy na tego typu chorobę, będzie nam ona towarzyszyła do końca życia. Z tego powodu nie pozostaje nam nic innego, jak tylko nauczyć się z nią żyć. Metody leczenia cukrzycy są bardzo różnorodne, ponieważ są przede wszystkim uzależnione od jej postaci. Jedną z najbardziej popularnych metod leczenia tej choroby jest insulinoterapia. Na tego typu leczenie zazwyczaj decydują się chorzy, którzy zmagają się z cukrzycą typu 1. Również doskonale się sprawdza w niektórych przypadkach cukrzycy typu 2. Zwłaszcza tam, gdzie aktywny tryb życia oraz odpowiednia dieta nie są wystarczające, aby pokonać chorobę.

Metody leczenia cukrzycy

Kolejną metodą leczenia cukrzycy są doustne leki przeciwcukrzycowe. Najczęściej stosowane są przez pacjentów, którzy cierpią na cukrzycę typu 2. Warto wiedzieć, iż tego typu preparaty przede wszystkim zwiększają wydzielanie insuliny, jak i również hamują uwalnianie glukozy z wątroby. Także warto dodać, iż doustne leki przeciwcukrzycowe zmniejszają insulinooporność tkanek oraz hamują uwalnianie glukozy z węglowodanów złożonych w jelicie.

Niewiele osób ma świadomość, jednak podczas walki z cukrzycą bardzo ważny jest wysiłek fizyczny. Jest on wskazany szczególnie w przypadku cukrzycy typu drugiego. To właśnie dzięki odpowiedniej diecie, jak i również wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu, mamy możliwość kontrolowania tej popularnej odmiany cukrzycy, na którą cierpi coraz więcej osób. Warto pamiętać, iż drugi typ cukrzycy związany jest z nadwagą. Dzięki wysiłkowi fizycznemu możemy bardzo szybko pozbyć się dodatkowych kilogramów. Również warto zwrócić uwagę na fakt, iż utrata wagi  zdecydowanie zwiększa wrażliwość naszego organizmu na insulinę. Tak samo jak utrata wagi, pozytywny wpływ na nasz organizm ma wysiłek fizyczny, dzięki któremu również unikniemy poważnych powikłań po cukrzycy.

Leczenie cukrzycy jest często długotrwałe. Musimy mieć świadomość, że jeżeli zachorujemy na tego typu chorobę, już do końca życia będziemy musieli z nią żyć. Niestety nie ma skutecznego leku, dzięki któremu pozbylibyśmy się tych dolegliwości. Warto pamiętać, że leczenie cukrzycy jest uzależnione od jej formy. Możemy wyróżnić kilka rodzajów tej choroby, z tego powodu nie ma uniwersalnej metody leczenia.

 

 

5 (100%) 1 głos[ów]

3 Odpowiedzi do Cukrzyca – Skuteczne leczenie cukrzycy

 1. trener pisze:

  Zgłosili się do mnie kiedyś rodzice dzieciaka chorego na cukrzycę. Zaproponowałem leczenie młodego za pomocą… treningów. Najpierw się obrazili, a potem zrozumieli, że są w sumie najbardziej winni tego jak ich dziecko wygląda. A miało z 15 kg nadwagi i nic dziwnego, skoro mamusia cały czas powtarzała „no zjedz coś, nic nie zjadłeś” – a wyglądała wcale nie lepiej. Ona cukrzycy nie miała, ale otyłość ogromną i tą samą krzywdę robiła swojemu dziecku, które szybko zachorowało na cukrzycę. Najtrudniejsze było przekonanie ich, że żywienie może być dobre i smaczne bez tego całego chłamu, który jedli.

  • widz pisze:

   Normalna reakcja: wypieranie. Rodzicom trudno uwierzyć, że to przez nich powstała cukrzyca. Przecież te wszystkie batoniki i czekoladki to z miłości dla dziecka i dla jego dobra… Ciężko to wytłumaczyć nawet świadomym ludziom.

   • widz pisze:

    Bzdura. Był ktoś z Państwa w szpitalu na oddziale diabetologicznym? Można tam spotkać różne dzieci tj.od całkiem małych jeszcze niemowlaków po nastolatków, od takich bardziej przy sobie do chudych jak palec. Lekarze sami do końca nie wiedzą dlaczego akurat to a nie inne dziecko w rodzinie zachorowało bo cukrzyca dziecięca czyli typu 1 jest chorobą wynikająca z genów. Proszę więc nie obwiniać rodziców za jej powstanie. Im i tak się świat zawalił. Gwarantuje że sami sobie zadają pytanie co robili źle, co by było gdyby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 37 = 38