Depilacja Laserowa Gdynia – Dlaczego Warto Zdecydować Się Na Laser Vectus?

zabieg depilacji laserowej

Czym jest depilacja laserowa?

Jest to zabieg usuwający włosy, docierając do cebulki i ja niszcząc wnikając głęboko w skórę. Przy wykorzystaniu wiązki lasera, wytwarzana jest energia, która pochłaniana jest przez melaninę w ten sposób niszcząc warstwę włosa. Jest to działanie leczące także skórę. Poleca się go osobom, które mają tendencję do tworzenia się stanów zapalnych, czyli grudek i krostek. Zabieg ten jest dosyć niezwykły, ponieważ pozwala cieszyć się gładką skórą nawet do kilku lat! Całkowicie miękka skóra, bez podrażnień spowodowanych goleniem czy codzienną depilacją. Kilka sesji laserem zapewnia naprawdę niesamowite efekty.

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: +48 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Jakie warunki należy spełnić by podjąć się takiego zabiegu?

Przede wszystkim przyjmowanie leków światłoczułych. Ma to duży wpływ na naturalną reakcję naszej skóry na wiązkę laseru, przez co możemy być narażeni na różnego rodzaju skutki uboczne jak na przykład podrażnienia. Kolejnym przeciwwskazaniami jest ciąża, nowotwory czy infekcje skórne.

Jak należy przygotować się do zabiegu depilacji wiązką laseru?

depilacja laserowa szyiNajważniejszym elementem jest zrezygnowanie z jakiejkolwiek formy depilacji. Skóra nie może być nawet w najmniejszym stopniu podrażniona.  Kolejnym warunkiem jest zrezygnowanie z korzystania z solarium, bowiem skóra inaczej wtedy reaguje na wiązkę laseru. Musimy również zadbać o to, by nie przyjmować przynajmniej miesiąc przed wykonaniem zabiegu żadnych leków światłoczułych. Jeśli przyjmujemy jakieś substancje, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami dotyczącymi ich użytku i wyeliminować prawdopodobieństwo niebezpiecznej syntezy z zabiegiem.

Nie wyczerpaliśmy tematu? Zobacz: https://www.rp.pl/Styl-zycia/180709662-Depilacja-laserowa—jaki-laser-wybrac.html

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Wbrew pozorom nie jest to nic wielkiego. Zabieg polega na przeprowadzaniu próby laserowej. Ma to na celu sprawdzenie reakcję pacjenta, przed przystąpieniem do pierwszej, właściwej depilacji. Jeśli po tej czynności nie pojawiły się żadne podrażnienia, śmiało lekarz może kontynuować zabieg wiązką laseru. Melanina odbiera ciepło tj. energię jaka wytwarzana jest przez laser. W ten sposób cały meszek ulega zniszczeniu. Po skończeniu czynności estetycznych, na skórę nakłada się krem łagodzący.

Zabiegi te nie są jednorazowe. Zazwyczaj wykonuje się je raz w miesiącu, od pół roku do roku. Wtedy możemy liczyć na naprawdę efektywne skutki tych czynności. Ważna jest regularność.

Generalnie, zabieg ten jest bardzo nowoczesny i wydajny. Zazwyczaj decydują się na niego kobiety, ale także sportowcy różnych dyscyplin, gdzie warstwa włosów przeszkadza w osiąganiu wymiernych wyników. Jest to o tyle wygodne, że jeśli spojrzymy na to z perspektywy żmudnego spędzenia czasu na depilacji nóg, rąk i pozostałych części ciała, to naprawdę możemy go dużo oszczędzić. Nie ma potrzeby wciskania w swój często zapracowany grafik godzin golenia włosów. Ze względu na wygodę, czas i elastyczność, czynności usuwania włosów laserem są naprawdę zaskakująco pozytywne.

Zabiegi dla oszczędnych i wysportowanych

Jeśli spojrzymy na to z perspektywy finansowej i dużych pieniądzach wydawanych na wszelkiego rodzaju maści, kremy na podrażnienia skóry po goleniu, możemy w przeliczeniu zaoszczędzić dużą część wypłaty sugerując się kosztem takiego zabiegu. Oczywiście w zależności od miasta, kliniki, te ceny mocno się różnią. Niemniej jednak, to kolejny atut, który przemawia za zabiegiem nowoczesnej depilacji laserowej.

Ale nie tylko kobiety korzystają z tego rodzaju estetycznych czynności. Jak już wspomniałem, sportowcy, jak pływacy, kulturyści czy kolarze bardzo chętnie decydują się na tego typu higieniczne zabiegi, które są wymagane w różnych dyscyplinach.

Podsumowując, laserowe usuwanie owłosienia kosztuje swoje, ale w przeliczeniu na koszt codziennych czynności depilacyjnych, elastyczności czy samej wygody, nie ma żadnego porównania między tradycyjnymi metodami, a tymi nowoczesnymi. Warto korzystać z możliwości jakie przynosi nam XXI wiek.

oceń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − = 10