Jak złagodzić objawy opryszczki narządów płciowych?

Niestety nie ma skutecznego leku ani szczepionki, która eliminowałaby wirusa opryszczki narządów płciowych z zakażonego organizmu. Wirus może trwać w formie utajonej nawet wiele lat, by w wyniku spadku odporności wywołać nieprzyjemne objawy.

Osobom, które zmagają się z częstym reemisjami opryszczki zaleca się przyjmowanie doustnych leków antybakteryjnych a w fazie wystąpienia pęcherzy stosowanie maści antybakteryjnych, które skrócą czas ich trwania.

Są również metody łagodzenia tychże objawów, które można stosować dowolnie w warunkach domowych. To przede wszystkim nasiadówka w roztworze wodnym z dodatkiem sody – taką należy stosować nawet 5 razy w ciągu jednego dnia.

Osobom, które cierpią z powodu sączących się wykwitów zaleca się noszenie bawełnianej, przewiewnej bielizny oraz utrzymywanie narządów płciowych w suchości i czystości. W razie powikłań, jakimi są pęknięcia pęcherzy można zastosować wodę utlenioną, którą smaruje się kilka razy dziennie owrzodzone miejsca. Dobrym rozwiązaniem są również okłady z naparu z goździków, liścia mącznicy, czarnej herbaty bądź żywokostu. Nieocenione stają się również nasiadówki w roztworze z dodatkiem olejku geraniowego. Kilka razy dziennie można smarować zmienione miejsca maścią z aloesem.

Niezastąpiona w walce z objawami opryszczki jest również dieta bogata w witaminę B – chorym zaleca się spożywanie otrębów pszennych, jaj, mleka, drożdży, czosnku czy pestek dyni. Nie należy jeść natomiast orzechów, ryżu ani pić coli bowiem produkty te zawierają znaczną ilość niekorzystnej argininy.
Oczywistym jest, iż w okresie występowania objawów opryszczki należy zastosować całkowitą wstrzemięźliwość seksualną.

5 (100%) 1 głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 7