Pomarańczowa skórka – jak z nią walczyć? Zabiegi na cellulit

Pomarańczowa skórka to potoczne nazewnictwo cellulitu, czyli defektu skóry. To właśnie cellulit jest najczęściej występującym problemem, z którym borykają się kobiety. Według statystyk, pomarańczowa skórka obecna jest na skórze nawet 90% kobiet, mieszkanek cywilizowanego świata. Niestety, w większości przypadków wpływ na jej powstawanie mają uwarunkowania genetyczne.

Jak powstaje cellulit?

Okazuje się, że leczenie cellulitu staje się konieczne z wielu powodów. To przede wszystkim wspomniane już czynniki genetyczne, ale tak naprawdę wina obarcza się też nader często hormony, dokładnie estrogeny. To właśnie zaburzona gospodarka hormonalna prowadzi do niekorzystnego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Co więcej, jeśli tłuszcz rozkłada się pod powłokami skórnymi nierównomiernie, dochodzi do nieestetycznego wyglądu zewnętrznych warstw skóry. Ta staje się pofałdowana, pomarszczona, z widocznymi wypukłościami i wklęśnięciami.

Warto również wiedzieć, że cellulit niestety pojawia się przede wszystkim na widocznych partiach ciała – brzuchu czy udach, ale również biodrach i pośladkach, co jest sporym problemem na przykład w trakcie pobytu na plaży.

Należy podkreślić, że cellulit może powstawać już w okresie dojrzewania. Wahania hormonalne sprawiają, że to problem głównie kobiet – niekorzystne pod tym względem stają się menstruacje, proces menopauzy oraz ciąża i karmienie piersią.

Istotne są również inne przyczyny cellulitu. Redukcja cellulitu jest konieczna w wyniku nieodpowiedniego trybu życia pań. Chodzi przede wszystkim o stosowanie niewłaściwej diety, korzystaniu z używek (papierosy, alkohol, kawa) czy braku aktywności fizycznej. Ciekawostką może być fakt, iż cellulit może być efektem nabytych wad postawy. Co ważne, cellulit dopada zarówno kobiety z nadwagą jak i te całkowicie szczupłe. To raczej problem modelowania sylwetki aniżeli ilości tkanki tłuszczowej.

Czy można usunąć cellulit? Skuteczne zabiegi na cellulit

Można i chociaż jest to najczęściej proces długotrwały to dzisiaj zachwala się co najmniej kilka skutecznych metod niwelowania pomarańczowej skórki. To między innymi masaże ręczne, peelingi, endermologia, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, mezoterapia igłowa czy laseroterapia.

Aby podjąć kurację antycellulitową przy wykorzystaniu tychże metod, w pierwszej kolejności należy udać się na konsultację dermatologiczną. To właśnie doświadczony lekarz powinien dobrać odpowiednie techniki, patrząc na indywidualne preferencje i potrzeby pacjenta – bierze się również pod uwagę ich ogólny stan zdrowia, bo choć większość metod jest całkowicie bezpieczna to istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonywania. Do głównych zalicza się ciąża, karmienie piersią czy choroby skóry – bielactwo, podrażnienia oraz świerzb.

5 (100%) 1 głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 + = 74