Dlaczego cellulit dotyka głównie kobiet? Jaki krem na cellulit?

Cellulit, inaczej zwany skórką pomarańczową, to jedna z dolegliwości charakterystycznych dla płci żeńskiej. Panów zwykle omija szerokim łukiem – według badań na jednego mężczyznę zmagającego się z cellulitem przypada aż 99 kobiet. W dodatku dwie trzecie dorosłych kobiet cierpi na tę przypadłość w mniejszym lub większym stopniu nasilenia. Skąd taka niesprawiedliwość? Wynika to bezpośrednio z fizjologii i budowy organizmu, a także gospodarki hormonalnej obu płci. Warto dowiedzieć się, co właściwie stoi za cellulitem i jak temu przeciwdziałać. Większość przypadków cellulitu ma źródło w bardzo wielu przyczynach, więc nie tylko kremy na cellulit, ale także zabiegi mechaniczne, dieta lub leczenie mogą okazać się koniecznie do zredukowania go.

Gospodarka hormonalna

Kobiecy organizm jest sterowany głównie przez estrogeny. To właśnie nadmiar tych hormonów prowadzi do nieprawidłowego rozkładania się tkanki tłuszczowej pod skórą na udach, pośladkach czy brzuchu. Jeśli cellulit ma mężczyzna, jest on głównie związany z leczeniem hormonalnym estrogenami (na przykład raka prostaty). Jednak u kobiet wiąże się on w pewnym sensie z ich naturą – niewiele można zdziałać w kwestii hormonów, kosmetyki na cellulit są tu bezradne, choć w stosunku do innych przyczyn dają całkiem dobre rezultaty.

krem antycellulitowy vialiseWarto poznać: Krem na cellulit Vialise

Gdy cellulit pojawia się bardzo wcześnie, lub rozwija szybko i przybiera wielkie rozmiary i bolesność, można poradzić się lekarza. Ginekolog najczęściej kieruje do endokrynologa, który z kolei sprawdza za pomocą badania krwi poziom hormonów płciowych i jeśli jest to konieczne, wdraża odpowiednie leczenie w celu unormowania go. Cellulit powstały z przyczyn głównie hormonalnych dość trudno jest wyeliminować.

Zaburzenia krążenia

charakterystyczne dla płci żeńskiej są także zaburzenia krążenia obwodowego, głównie w nogach. Powoduje to nie tylko tworzenie się pajączków i żylaków, ale też cellulit. Uszkodzone kapilary i najmniejsze naczynia włosowate nie odprowadzają właściwie nadmiaru limfy oraz wody gromadzącej się w przestrzeniach pomiędzy komórkami tłuszczowymi, a w efekcie komórki pęcznieją, wypychając przegrody w górę – tak właśnie tworzy się obrzęk i efekt „skórki pomarańczowej” na udach czy pośladkach. W przypadku cellulitu spowodowanego pogorszeniem krążenia kremy na cellulit mogą wiele działać.

Zobacz też: http://redukcjacellulitu.pl

Dobrym przykładem jest naturalne serum Vialise, które z pomocą skoncentrowanych wyciągów z roślin takich jak kasztanowiec czy bluszcz pomaga w zredukowaniu obrzęku i przywróceniu komórkom tłuszczowym właściwych rozmiarów. Vialise posiada też w składzie substancje wzmacniające naczynia krwionośne, na przykład rutynę.

Inna budowa tkanki tłuszczowej

Kolejnym powodem, dla którego kobiety mają cellulit o wiele częściej niż mężczyźni są różnice w budowie tkanki tłuszczowej. U kobiet zbudowane z tkanki łącznej przegrody są o wiele cieńsze, a w dodatku ułożone równolegle do powierzchni skóry. Przez to właśnie ich wypychanie powoduje uwidocznienie się nierówności – a odpowiada za to powiększenie komórek tłuszczowych.

5 (100%) 3 głos[ów]

2 Odpowiedzi do Dlaczego cellulit dotyka głównie kobiet? Jaki krem na cellulit?

  1. Jakiś pisze:

    No niestety, kobiety są uprzywilejowane w wielu kwestiach, ale w kwestii cellulitu nie ma równouprawnienia. Ale też nie jest tak, że cellulit występuje u kobiet, które o siebie dbają i są w dobrej formie. Raczej jest tak, że trochę inaczej to wygląda.

    • Hanka pisze:

      A mnie bardzo ciekawi ten jeden procent 🙂 Bo znam pewnie setki, jeśli nie tysiące mężczyzn i ani jeden nie ma cellulitu. Nawet ci z dużą nadwagą. Nie słyszałam też o żadnym takim przypadku wśród znajomych znajomych, a wiadomo, że o takich rzeczach się czasem rozmawia..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 − 52 =