Depilacja laserowa. Czemu jest tak popularna?

trwałe usuwanie włosów

Laserowe usuwanie owłosienia jest idealnym sposobem na zadbaną skórę jeszcze przed latem. Dzięki temu zabiegowi w szybki sposób pozbędziemy się zbędnego owłosienia, nawet w okolicach intymnych, jak strefa bikini. Aby Twoja skóra była naprawdę gładka wystarczy jedynie zainwestować w depilację laserową, która sprawi, że skóra stanie się znacznie gładsza.

To świetne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z wrastającymi włoskami lub mają uczulenie na wosk, czy pastę cukrową. Dzięki depilacji laserowej będą mogły zapomnieć o tych problemach. Zabieg jest nieinwazyjny i wpływa jedynie na cebulki włosów oraz same włosy, bez naruszania skóry. Światło lasera dociera pod skórę, gdzie niszczy cebulki włosów, przez co nie wyrastają z nich włosy. Same włosy stają się niewidoczne, bowiem laser wyłapuje zawartą w nich melaninę, przez co tracą swoją barwę. Depilacja laserowa już po pierwszym zabiegu daje widoczne efekty w postaci mniejszej ilości włosów oraz ich znacznemu osłabieniu.

Dlaczego depilacja laserowa jest tak popularna?

Zabieg ten jest popularny dlatego, że jak wspomniano wyżej jest nieinwazyjnym i szybkim sposobem na pozbycie się owłosienia. Nie wymaga od nas ciągłego golenia się, czy stosowania kremów do depilacji. Dzięki zabiegowi będziemy mogli zapomnieć o wosku, czy paście cukrowej to ogromna oszczędność czasu. Dodatkowo zabieg znacznie poprawia wygląd skóry, zwłaszcza u osób, które po goleniu się, czy depilacji woskiem musiały zmagać się z nieestetycznymi i bolesnymi wrastającymi włoskami.
Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?
Mimo, że jest to zabieg bardzo bezpieczny. ma swoje przeciwwskazania.

Należą do nich:

  • ciąża i karmienie piersią
  • zażywanie leków fotouczulających
  • epilepsja
  • stan po wyrwaniu zęba, złe samopoczucie, choroba
  • nowotwór, zwłaszcza nowotwór skóry

Przed zabiegiem konieczna jest wcześniejsza wizyta, na której kosmetolog obejrzy miejsce zabiegowe, oceni jak wiele zabiegów będzie nam potrzebne, a przede wszystkim czy nie mamy przeciwwskazań do jego wykonania.

Działania po zabiegu

Zabieg w sobie jest bezpieczny i nie wymaga od nas brania dnia wolnego od pracy. Po zabiegu należy unikać jedynie basenu, czy silnych kosmetyków peelingujących. Warto zakupić kosmetyki polecane przez kosmetyczkę, które na pewno złagodzą lekkie podrażnienie po zabiegu. Nie możemy również się opalać, dlatego zaleca się wykonywać depilację laserową w trakcie zimy albo jesieni.

Zabieg depilacji laserowej jest coraz bardziej popularny także wśród mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy mają duże owłosienie na plecach, czy barkach. Jest to świetny zabieg dla osób, które wstydzą się swojego nadmiernego owłosienia i chcą oszczędzić cenny czas na depilację i poświęcić go na inną pielęgnację, taką jak np. nakładanie maseczek, czy robienie peelingu.
Efekt zabiegu jest widoczny już po kilku dniach. Utrzymuje się przez około 3 lata i warto po tym czasie wykonać choć jeden
zabieg przypominający, dla utrzymania gładkiej skóry, bez niechcianego przez nas owłosienia. Koszt jednego zabiegu to
około 200 do 500 zł w zależności od miejsca zabiegowego oraz gabinetu, który wybierzemy.

Zapraszamy do wypróbowania:

Depilacja Laserowa Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

5 (100%) 2 głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 58 = 61